CEEPUS csereprogram lehetőség
CEEPUS freemover - csereprogram lehetőség hallgatóknak
Hova utazhattok?
Utazni a CEEPUS partnerországokba lehet, melyek: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Macedónia, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Magyarország és Szlovénia.
A jelentkezést bármely CEEPUS partnerország akkreditált felsőoktatási intézményeibe beadhatjátok.
Milyen időszakot tölthettek kint külföldön?
Jellemzően 3-10 hónapos ösztöndíj megszerzésére van lehetőség. Emellett lehetőségetek van rövidebb, 1-2 hónapos kiutazásra is, ha éppen a szakdolgozatotokat készítitek.
Mi is az a CEEPUS freemover program?
Ha a hallgató a saját intézményében nem talál megfelelő CEEPUS hálózatot, akkor freemoverként lehetősége van bekapcsolódni a programba, amennyiben a hálózatok nem használták fel a rendelkezésükre álló kereteiket. Freemover pályázat beadására így kizárólag a második, nyári szemeszterre van lehetőség. A program célja lehet kreditszerzés, kutatómunka végzése, vagy szakdolgozat írás.
Mi szükséges a jelentkezéshez?
Az online pályázati űrlap kitöltése mellett az alábbi dokumentumokat kell feltölteni*:1 db fogadólevél a fogadóintézményből (CEEPUS Freemover Letter of Acceptance), 1 db ajánlólevél egy oktatótól (CEEPUS Freemover Letter of Recommendation)
*kivéve Ausztria, Bosznia-Hercegovina és Csehország célországok esetén, ilyenkor a dokumentumokat csak a fogadó Nemzeti Iroda értesítésekor kell feltölteni.
Hol jelentkezhettek?
Az ösztöndíjra előzetes regisztrációt követően, elektronikus úton lehet pályázni a CEEPUS iroda honlapján: www.ceepus.info . (egyszerre több helyre is pályázhattok) Az ösztöndíj mértéke országonként eltérő, az alábbi linken (az egyes országokra kattintva), tájékozódhattok:https://www.ceepus.info/default.aspx .
Jelentkezési határidő: 2014. november 30.
Bővebb információk:
https://ceepus.saia.sk/sk/aktuality/prihlasovanie-freemoverov
https://sje-mobinfo3.webnode.hu/hallgatoi-mobiltasok/ceepus
https://www.tka.hu/palyazatok/116/hallgatok-mobilitasa